fbpx

Junior Backend Developer

Mluvii.com je start-up, který vyvíjí omnikanálovou komunikační platformu. Minulý rok jsme se také připojili k iniciativě COVID19 CZ a ve spolupráci s ministerstvy a dalšími firmami jsme během 24 hodin spustili novou národní infolinku 1212. Chceš se učit od týmu zkušených a skvělých lidí? Čti dál, pokud tě následující kód děsí a máš nutkání ho smazat:

public async void concatenate_strings(string[] stringy)

{

    stringy[0] = stringy.Aggregate((s, s1) => string.Concat(s, s1));

}

Koho hledáme?

Hledáme parťáka, který si tyká s následujícími technikami (ale rádi tě naučíme něco nového):

Languages: C#

Platforms: .NET Core

Containers: Docker

Infrastructure: GitLab, Azure, DigitalOcean

Co děláme?

Aplikace mluvii využívá dva základní vstupy a to audio-video (WebRTC) a chat (signalR). Na oba tyto kanály jsou nasazeny analytické systémy, které rozšiřujeme o strojové učení (machine learning) a doprovodné chatbotí platformy.

Architektura musí zvládat miliony konkurentních uživatelů. Pravidelně upgradujeme .NET Core, momentálně jsme na verzi 3.1. Back-end je postaven na actor modelu, který zajišťuje automatické škálování a bulkheading. Databáze je PostgreSQL a Redis. MQ momentálně in-house, plánujeme Rabbit. Velká část logiky se týká realtime audio/video, které jsou citlivé na výkon a síť. Je tedy potřeba umět psát optimalizovaný kód, query a neplýtvat I/O. Naprostá většina logiky je ale v aplikaci a snažíme ji do DB umisťovat jako poslední možnost.

Codebase je jedna z nejčitelnějších co známe, není třeba se obávat nečitelného blobu. Nejdůležitější je pro nás schopnost samostatně řešit user story od A do Z. Samozřejmě na způsobu řešení se společně domlouváme a děláme konstruktivní code review.

Jak to u nás funguje?

Jedeme pomocí Scrumu, takže se všichni společně sejdeme nad zadáním od Product Ownera, probereme technické možnosti a naceníme pracnost. Dostaneš kartičky na planning poker, takže si užiješ i trochu srandy a budeš mít vliv na další vývoj produktu. Během plánovačky probereme plány na následující sprint a společně vybereme úkoly, kterým se budeme věnovat. Úkoly jsou ve formě User Stories a pro organizaci práce využíváme JIRU a productboard). No a pouštíme se do práce!  

V téhle fázi je to tvoje – je potřeba se domluvit s UXákem na návrzích, s ostatními kluky na rozdělení práce a doptat se na nejasnosti. K tomu nám slouží pravidelné stand-upy a průběžné ukázky práce, kde si můžeš vše dovysvětlit s produkťákem. Na konci sprintu očekáváme, že je všechno otestované a nasazené na předprodukční prostředí, kde si novinky ukážeme na demu. Nové verze produktu vydáváme pravidelně ve 3 týdenních intervalech. Changelogy si můžeš projít zde.

Jaké jsou u nás benefity?

  • Startupové prostředí, tzn. žádné šílené procesy, všechno si nastavíš sám/a!
  • Pet friendly kancelář – rádi uvítáme i tvého čtyřnohého kámoše (aktuálně už tu s námi jeden bývá, tak z nich třeba budou kámoši)
  • Nadčasový projekt (tím samozřejmě myslíme naši aplikaci).
  • Nejaktuálnější technologie – protože tvořit v zastaralých hybridech by nebyla žádná zábava.
  • Flexibilita – práci si můžeš dělat způsobem, jakým ti to nejvíce vyhovuje.


Jsme startup, tzn. spousta procesů teprve vzniká a každý z nás má možnost přispět k tomu, jak budou vypadat. Navíc tu máme tým velmi schopných vývojářů a dalších lidí, od kterých je pořád co se učit. Využíváme nejmodernější technologie a díky kooperaci s Microsoftem se dostáváme k zajímavým projektům.

Nakopni svou kariéru a ozvi se nám! Rádi ti zodpovíme všechny otázky a už se těšíme na případné setkání.

ZAUJALA TĚ POZICE?